Wynajem samochodów od dobrych kilku lat diametralnie zmienia rynek motoryzacyjny. Coraz chętniej decydujemy się na model, w którym zamiast zakupu samochodu w salonie bądź odkupienie używanych czterech kółek, decydujemy się na skorzystanie z usług wypożyczalni w formie krótkiej umowy. Coraz częściej słyszymy o samochodach np. na godziny, czyli o najmie krótkoterminowym. Z drugiej strony każdy z nas również słyszał o najmie średnioterminowym. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Po pierwsze musimy dowiedzieć się czym różnią się poszczególne oferty.

Wynajem krótkoterminowy samochodu

Coraz częściej jako indywidualni klienci korzystamy z opcji wynajmu krótkoterminowego. Wypożyczenie samochodu w firmie Ducato, to pomoc doświadczonych doradców oraz przejrzyste, zrozumiałe umowy, więc jest to najlepsza forma najmu krótkoterminowego.

Krótki termin wynajęcia pojazdu zakłada, że umowa nie powinna przekraczać więcej niż 30 dni. Nie mamy tutaj prawa własności do samochodu a na cenę wpływa nie tylko klasa wybranego przez nas pojazdu, ale przede wszystkim czas jego wypożyczenia. Wynajem krótkoterminowy trwa zwykle kilka dni lub tygodni. Taki formę wybierają często osoby, które potrzebują samochodu np. na przeprowadzkę lub na weekend poza miasto w większym gronie. Wynajęcie samochodu na kilka dni bądź tygodni bardzo dobrze sprawdza się, kiedy potrzebujemy pojazdu na wakacyjny wyjazd, podróż służbową bądź w ramach zastępstwa za własny samochód, który obecnie jest zepsuty. Ceny wynajmu krótkoterminowego w firmie Ducato zaczynają się od 200 zł więc są bardzo atrakcyjne.

Wynajem średnioterminowy

Nie kupować a korzystać – to zdanie idealnie przedstawia równowagę pomiędzy poczuciem bezpieczeństwa, które jest związane z użytkowaniem nowego samochodu a krótkim zobowiązaniem, jakie oferuje nam najem średnioterminowy samochodu w firmie Ducato. Umowy najmu średnioterminowe trwają nie dłużej niż 12 miesięcy. Takie rozwiązanie jest odpowiednie dla kierowcy, który z pojazdu korzysta nie tylko w doraźnych sytuacjach.
Jakie są zalety wynajmu średnioterminowego?

Wynajem średnioterminowy, to bardzo dobre rozwiązanie dla klientów zarówno indywidualnych, jak i właścicieli firm, którzy cenią sobie krótkie zobowiązania, brak problemów z samochodem oraz fakt, że jego auto stoi gotowe do użycia pod domem. Jest to dobra oferta dla osób, które przejeżdżają np. 10-15 tysięcy km rocznie oraz potrzebują transportu do pracy lub drugiego samochodu w gospodarstwie domowym. Co nas jeszcze przekonuje, aby skorzystać z wynajmu średnioterminowego? Kolejną zaletą jest fakt, że już po 12 miesiącach możemy wymienić samochód na „nowy”. Średnioterminowy wynajem samochodu to idealne zapełnienie luki na rynku motoryzacyjnym pomiędzy zakupem nowego pojazdu w salonie auta a wynajęciem krótkoterminowym.