Wynajem samochodu dostawczego to obecnie żadna trudność. Możemy wypożyczyć auto z wypożyczalni nawet na kilka godzin bądź na kilka dni czy tygodni w zależności jaki najem nas interesuje. Czy wypożyczenie takiego samochodu opłaca się to bardziej niż zakup własnego samochodu? Sprawdź, jakie są zalety wynajęcia dostawczaka!

Jakie korzyści niesie ze sobą wypożyczenie samochodu dostawczego?

Wypożyczanie pojazdu do celów służbowych na określony czas robi się coraz bardziej popularne. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie musimy martwić się o przeglądy, ubezpieczenie czy naprawy. W zasadzie tylko musimy zatankować i możemy jeździć. Wynajem samochodu dostawczego może być krótkoterminowy, ale firmy najczęściej korzystają z indywidualnych stawek, które ustalane są przy umowach długoterminowych. Dzięki temu przedsiębiorca spokojnie może skupić się na prowadzeniu działalności, jednocześnie nie martwić się zakupem samochodu. Zarówno krótkoterminowe, jak i długoterminowe wypożyczenie samochodu jest bardzo opłacalną opcją w stosunku do zakupu za gotówkę lub leasingu finansowego. Dodatkowo wynajmująca firma bierze na siebie wszelkie kwestie związane z serwisem oraz ubezpieczeniami. Jedyne, o czym musisz pamiętać to o okresowych opłatach za wynajem auta. Zalety takiego rozwiązania to przede wszystkim:

  •  zapewniona flota samochodów, które są do firmy niezbędne;
  •  duże korzyści przy rozliczeniach;
  •  brak zmartwień takimi rzeczami, jak ubezpieczenie i naprawy.

Istotne kwestie podczas wypożyczania samochodu

  1.  Wygoda – Wyposażenie aut dostawczych powinno zapewnić kierowcy maksymalny komfort, ponieważ kierowca spędza dużo czasu za kierownicą. Z tego powodu, warto zawczasu dopilnować kwestii, jaką jest wygodny fotel, aby uniknąć problemów związanych z bólami kręgosłupa. Na komfort jazdy ma również wpływ wspomaganie kierownicy, klimatyzacja czy radio.
  2.  Kwestie techniczne – Powinniśmy zwrócić uwagę na stan opon, ponieważ poziom ciśnienia w oponach wpływa na stan techniczny, a także na bezpieczeństwo jazdy. Jeśli ciśnienie jest zaniżone, to pamiętajmy, że droga hamowania pojazdu się wydłuża. Natomiast ciśnienie zbyt wysokie, to mniejsza przyczepność pojazdu do nawierzchni, co może skutkować nadsterownością auta. Sprawdźmy także czy wypożyczany samochód posiada koło zapasowe, żeby w razie potrzeby być zabezpieczonym.

Jeżeli jesteś zainteresowany wypożyczeniem samochodu dostawczego w bardzo dobrym stanie technicznym oraz odpowiednio wyposażonym, to sprawdź ofertę firmy Ducato.