Korzystanie z usług wypożyczalni samochodów obecnie jest dużo popularniejsze niż kilka lat temu. Bowiem poszerza się oferta wypożyczalni, które zdecydowanie coraz częściej proponują swoim klientom nie tylko samochody osobowe, ale również auta dostawcze. Jakie korzyści płyną z wynajmu samochodów dostawczych dla właścicieli, a jakie dla osób prywatnych?

Korzyści płynące z wynajmu samochodów dostawczych dla firm

Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na wynajem długoterminowy samochodów dostawczych. Największą zaletą długoterminowego wynajmu samochodów dostawczych jest fakt, że możemy przewidzieć koszty, ponieważ płacimy stałą miesięczną opłatę, dzięki czemu nie jesteśmy narażeni na niespodziewane wydatki, które mogą doprowadzić do przekroczenia naszego budżetu. Co więcej, w przeciwieństwie na przykład do kredytu wynajem długoterminowy nie obciąża bilansu naszej firmy. Jeżeli przedsiębiorca będzie chciał uzyskać pożyczkę, to jego zdolność kredytowa zostanie dużo lepiej oceniona przez bank. Wypożyczalnia samochodów Ducato posiada w swojej flocie kilka modeli samochodów dostawczych, dzięki czemu najemca nie musi martwić się o ubezpieczenie oraz organizację napraw, ponieważ wszystkim zajmuje się wypożyczalnia. Natomiast w przypadku uszkodzenia samochodu przedsiębiorca otrzymuje pojazd zastępczy.

Korzyści wynajmu samochodów dostawczych dla osób prywatnych

Wypożyczenie dostawczaka jest korzystne nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla osób prywatnych. Krótkoterminowy wynajem dostawczaka to idealna opcja w razie przeprowadzki. Doskonale wiemy, że większym pojazdem możemy bez żadnego problemu przetransportować meble oraz inne przedmioty, które nie zmieściłyby się do zwykłego samochodu osobowego. A nawet jeżeli udałoby się je jakoś wepchnąć, to koniecznie byłoby wykonanie dużo większej liczby kursów. Ważną informacją jest również to, że do prowadzenia wielu samochodów dostawczych wystarczy nam jedynie prawo jazdy kategorii B, więc na ich wynajem może zdecydować się każdy kierowca.