Wypożyczalni samochodów na dzisiejszym rynku jest naprawdę sporo, dlatego warto wiedzieć na co powinniśmy zwracać uwagę podczas wynajmu samochodu dostawczego. Wynajem większych aut staje się coraz bardziej popularny, prawie w takim samym stopniu jak wynajem samochodów osobowych.
Wynajem samochodu dostawczego jest bardziej korzystny niż kupno nowego auta, ponieważ zaoszczędzamy na takich kosztach, jak eksploatacja czy badania techniczne. Jest to bowiem bardzo dobra opcja dla firm, ale również i osób prywatnych na przykład w przypadku przeprowadzki. W zależności od czasu, na który chcemy wypożyczyć auto, możemy zdecydować się na wynajem krótko- lub długoterminowy. Podpowiemy na co zwrócić uwagę podczas wynajmowania samochodu dostawczego.

Wygoda i komfort

Wyposażenie auta dostawczego powinno zapewnić maksymalny komfort kierowcy. Powinniśmy sprawdzić czy fotel kierowcy jest wygodny, ponieważ spędzając bardzo dużo czasu za kierownicą na niewygodnym siedzeniu, z pewnością będziemy odczuwać dolegliwości związane z kręgosłupem. Z tego właśnie powodu, warto zawczasu dopilnować tej kwestii. Na komfort jazdy ma również wpływ wspomaganie kierownicy, klimatyzacja czy radio.

Sprawdzenie stanu samochodu przed i po wynajmie

Kwestią również bardzo ważną jest protokół odbioru pojazdu. Przed złożeniem na nim podpisu powinniśmy dokładnie obejrzeć samochód i zaznaczyć w protokole wszystko to, co wzbudza nasze wątpliwości – rysy, zadrapania, uszkodzenia tapicerki oraz inne widoczne problemy. Jest to bardzo ważne, ponieważ przy odbiorze możemy być obciążeni dodatkowymi kosztami za każde drobne uszkodzenia, dlatego warto zwrócić na to uwagę przed, jak i po wynajmie. Podpisanie takiego protokołu odbioru sprawia, że przyjmujemy odpowiedzialność za każdą istniejącą szkodę, nawet kiedy doszło do niej z winy poprzedniego użytkownika pojazdu.

Ubezpieczenie

Również bardzo istotną kwestią jest ubezpieczenie nie tylko OC i NNW, ale również AC i Assistance. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że w razie jakiegokolwiek uszkodzenia w wyniku wypadku bądź awarii nie będziemy obciążeni kosztami naprawy.

Koszt wynajęcia samochodu dostawczego

Koszt wynajmu będzie się różnił w zależności na jaki czas chcemy wynająć samochód dostawczy. Kwota ta będzie znacznie mniejsza, jeżeli wynajmiemy samochód długoterminowo. Pamiętajmy również o tym, że podczas wynajęcia wypożyczalnia będzie pobierała od nas kaucję, która jest zwrotna w momencie oddania pojazdu.

Firma Ducato oferuje bardzo korzystne ceny oraz nowoczesną flotę pojazdów, która zadowoli nawet najbardziej wymagającego klienta. Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się naszą z ofertą. Zapraszamy do kontaktu.