Wypożyczalnie samochodów cieszą się coraz większą popularnością. Na rynku dostępnych jest wiele ofert wynajmu samochodów osobowych. A co z samochodami dostawczymi? Również jest na nie duże zapotrzebowanie. Z samochodów dostawczych korzystają zarówno osoby prywatne – w celu transportu mebli, towaru oraz wielu przedsiębiorców. Przekonajmy się w jakim celu?

Wynajem samochodu dostawczego w celach służbowych

Wielu właścicieli firm decyduje się na wynajęcie samochodu dostawczego w celach służbowych. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści, przede wszystkim brak zadłużenia – kredytu. Comiesięczne koszty wynajmu można zaplanować w budżecie, co pozwoli na zachowanie płynności finansowej w firmie. Wielu przedsiębiorców decyduje się na wynajęcie samochodu dostawczego na rok, a po wygaśnięciu umowy wznawiają ją na kolejne 12 miesięcy.

Awaria samochodu

Wiele wypożyczalni oferuje wynajem samochodu dostawczego nawet na 1 lub kilka dni. Korzystają z nich najczęściej klienci, którym samochód uległ awarii lub osoby prywatne, które transportują materiały większych gabarytów.

Na co zwrócić uwagę wynajmując samochód dostawczy?

Warto zaznaczyć, że decydując się na wynajem samochodu dostawczego dokładnie należy sprawdzić warunki wynajmu, przede wszystkim:

  • co zawiera czynsz najmu
  • czy samochód jest ubezpieczony
  • jaki jest okres wypowiedzenia
  • czy samochód posiada aktualny przegląd techniczny
  • czy umowa zawiera zapis o dziennym limicie przejechanych kilometrów

Jeśli planujesz wynająć samochód dostawczy i chcesz mieć pewność, że w umowie nie ma żadnych ukrytych kosztów skorzystaj z oferty wypożyczalni Ducato. Elastyczne warunki wynajmu oferowane przez firmę spełniają oczekiwania wszystkich klientów. Sprawdźcie ofertę na wynajem busów.