Obecnie na rynku dostępnych jest wiele ofert wypożyczalni samochodów dostawczych. Jedne dopiero rozpoczynają swoją działalność, inne już od kilku lat świadczą usługi wynajmu. Jednak, bez względu na okres prowadzonej działalności, klient za każdym razem przed podpisaniem umowy wynajmu samochodu dostawczego powinien zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii. Sprawdźmy jakich.

Stan pojazdu

Warto sprawdzić, czy umowa najmu lub protokół stanu samochodu reguluje kwestie związane z ilością paliwa, aktualnych uszkodzeniach pojazdu oraz stanie licznika.
Przed wypożyczeniem warto dokładnie sprawdzić samochód – czy ma jakieś przetarcia karoserii oraz pęknięcia na szybach.

Limit kilometrów

Warto także sprawdzić czy w umowie jest zawarty zapis dotyczący dobowego limitu kilometrów.

Przegląd techniczny samochodu oraz ubezpieczenia

Istotną kwestią jest aktualny przegląd techniczny samochodu oraz ubezpieczenie pojazdu, umożliwiające jego poruszanie się w ruchu drogowym.

Opłaty dodatkowe

Przed podpisaniem umowy należy się upewnić, czy najemca może obciążyć nas dodatkowymi kosztami, jeśli tak to z jakiego tytułu. Najczęściej klienci ponoszą koszty za zwrot brudnego samochodu, oddanie pojazdu po czasie lub poza godzinami pracy biura.

Jeśli chcecie wypożyczyć samochód dostawczy w atrakcyjnej cenie oraz bez ukrytych kosztów zapraszamy do skorzystania z oferty wypożyczalni Ducato.