Zastanawiasz się, czy wynajem średnioterminowy samochodu będzie dla Cienie opłacalny? Jak ten rodzaj najmu wypada na tle wynajmu długoterminowego? Na te pytania odpowiemy w dalszej części artykułu, przedstawiając cechy tego rozwiązania. Faktem jest, że wynajem samochodu to bardzo popularna praktyka, która jest doskonałą alternatywą dla zakupu auta na własność bądź klasycznego leasingu, który zobowiązuje użytkownika do zakupu samochodu pod koniec umowy. Jaką ofertę wybrać, aby była ona najbardziej dopasowana do potrzeb oraz do budżetu firmowego czy domowego?

Dla kogo jest wynajem średnioterminowy?

Wynajem średnioterminowy samochodu trwa zazwyczaj od kilku tygodni do 12 miesięcy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli:

  • oczekujemy na nowy samochód,
  • rozważamy wynajem długoterminowy samochodu, ale chcemy wcześniej przetestować taką formę finansowania pojazdów przez krótszy okres czasu,
  • prowadzimy sezonowe projekty/zlecenia,
  • zatrudniamy nowych pracowników,
  • rozpoczynamy działalność gospodarczą i nie chcemy deklarować się od razu na dłuższy okres czasu.

W takich właśnie sytuacjach średnioterminowe wynajęcie samochodu to praktycznie same zalety, bowiem są to, krótkie zobowiązania oraz możliwość inwestowania większych pieniędzy w inne aspekty życia bądź firmy. Z kolei w przypadku przedsiębiorców dochodzi tutaj również opcja odliczenia kosztów wynajmu samochodu od podatku. Warto jednak zwrócić uwagę, że w przypadku wynajmu średnioterminowego nie ma opcji wykupienia samochodu na własność po zakończeniu umowy. Jeżeli nie znajdujesz się w grupie osób wymienionych powyżej, ale interesuje Cię wynajem samochodu średnioterminowy lub na krótki czas, jak na przykład na weekendowy wyjazd, to zapoznaj się z bogatą ofertą firmy Ducato.

Oferta wypożyczalni Ducato

Jeżeli poszukujesz wypożyczalni samochodów dostawczych, gdzie oferowany jest najem krótko, średnio oraz długoterminowy, to zobacz naszą ofertę TUTAJ. Posiadamy bogatą flotę samochodów najlepszej jakości oraz w dobrych cenach.