Chcąc wynająć samochód dostawczy stajemy przed ważnym pytaniem – na krótki, średni czy długi okres? Obecnie na rynku usługi wypożyczenia pojazdów oferuje bardzo wiele firm, dlatego dobrze wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas wynajmu samochodu dostawczego.


Wynajem większych aut staje się coraz bardziej powszednie, prawie identycznie jak wynajem samochodów osobowych. Okazuje się, że to rozwiązanie korzystniejsze niż kupno nowego samochodu, ponieważ umożliwia zaoszczędzenie na kosztach eksploatacyjnych oraz badaniach technicznych. Jest to dobra opcja dla firm, jak i osób prywatnych na przykład w sytuacji, kiedy się przeprowadzamy. W zależności od czasu, na który chcemy wypożyczyć auto, możemy zdecydować się na wynajem krótko, średnio lub długoterminowy.

Istotne kwestie podczas wynajmu samochodu

Wyposażenie samochodu dostawczego powinno zapewnić maksymalny komfort osobie, która zdecydowała się na wypożyczenie. Bardzo ważną kwestią jest stan opon pojazdu oraz ich ciśnienie, które wpływa na stan techniczny, a przede wszystkim na bezpieczeństwo jazdy. Jeżeli ciśnienie jest zbyt małe, to droga hamowania pojazdu będzie się wydłużać. Natomiast ciśnienie zbyt wysokie zmniejsza powierzchnia stykania się opony z jezdnią.

Ważnym aspektem przy wypożyczeniu auta jest też pojemność silnika. To od niej właśnie zależy moc samochodu oraz jego maksymalna prędkość.

Podczas wypożyczenia samochodu powinniśmy też brać pod uwagę jego ładowność. Na inny rodzaj samochodu zdecydujemy się, jeżeli będziemy chcieli wykorzystać go do przeprowadzki, a na zupełnie inny, jeżeli będziemy przewozić na przykład materiały budowlane. Na rynku jest wiele samochodów, które są dostosowane do przewozu różnych materiałów, więc spokojnie możemy dostosować samochód do naszych potrzeb.

Wypożyczalnia DUCATO – oferta nie do odrzucenia

Bardzo dobrym wyborem, jeżeli chodzi o wynajęcie samochodu dostawczego, będzie FIAT-DUCATO. Szeroki wybór spośród tych samochodów umożliwia dostosowanie go do indywidualnych potrzeb.

Wypożyczalnia DUCATO posiada flotę pojazdów dostawczych właśnie tej marki o różnych parametrach umożliwiających odpowiedni wybór pojazdu do gabarytów przewożonego towaru.