Przeprowadzki uznawane są za jedne z bardziej stresujących i kosztownych wydarzeń, z którymi musimy się zmierzyć i sobie poradzić. Zajmuje nam to trzy razy więcej czasu, niż sobie zdajemy z tego sprawę, pudeł czy kartonów do pakowania jest zdecydowanie za mało, a nasze rzeczy w jakiś magiczny sposób się rozmnożyły. To jest zwyczajnie niemożliwe, byśmy posiadali tyle rzeczy! Gdzie my to wszystko wcześniej pomieściliśmy.

Pakowanie

Przygotowanie do przeprowadzki zacznij dość wcześnie. Zacznij od pakowania przedmiotów, które są najmniej w tym okresie potrzebne, których najrzadziej używasz. Będą to na pewno książki, zapasowa pościel, narzędzia czy sezonowe ubrania nie zapominaj przy tym podpisać wszystkich pudeł i kartonów. Nie pomiń żadnej szafki, komody i pomieszczenia, zrób dokładny i generalny porządek i pozbądź się wszystkich zbędnych rzeczy, które są Ci niepotrzebne, oddaj komuś albo po prostu wyrzuć. Nie musisz się przeprowadzać ze wszystkimi zachomikowanymi przez wiele lat przedmiotami.

W dzień przed przeprowadzką spakuj najpotrzebniejsze rzeczy, które przydadzą Ci się w pierwszych kilku dniach w nowej lokalizacji takie jak przybory toaletowe, kilka szklanek, talerzyków czy sztućce.

Wynajem firmy czy samochodu dostawczego/transportowego?

Przeprowadzce najczęściej towarzyszą spore wydatki. Mamy dotychczasowe zobowiązania do zapłaty i od razu ponosimy nowe koszty. W pracy bierzemy wolne, żeby wszystkie nasze rzeczy przygotować do przewiezienia w nowe miejsce. Zaczynamy się zastanawiać „Wynająć firmę, która nas przeprowadzi?” czy „Wynająć samochód do przeprowadzki?”.

Firma przeprowadzkowa jest wygodnym, ale też kosztownym rozwiązaniem. Patrzymy jak nasze meble i wszystkie inne rzeczy są wnoszone do ciężarówki, a chwilę później są już na miejscu wniesione przez pracowników do nowego mieszkania/domu. Jednak z taką firmą trzeba się umówić na dany termin, co automatycznie nie pozwala nam na żadne nieoczekiwane trudności, ponieważ przełożenie całego przedsięwzięcia może być trudne.

Kiedy decydujemy się na wynajęcie samochodu, sami decydujemy, kiedy i w jaki sposób się przeprowadzamy. Dopasowujemy całą operację do naszego czasu wolnego, nie musimy brać urlopu w pracy i nikt nie zerka na zegarek. Z załadowaniem samochodu poradzimy sobie nie gorzej niż pracownicy firmy przeprowadzkowej. O pomoc poprośmy sąsiada czy kolegów. Przewiezienie wszystkich rzeczy jednym, dużym samochodem dostawczym jest tańszym rozwiązaniem niż wynajem firmy zajmującej się tym.

Wielkość samochodu zależy od ilości naszego wyposażenia, nie mniej jednak warto wybrać samochód dostawczy. Nie będziemy się przejmować i stresować czy wszystko się zmieści za jednym razem, idealnym samochodem będzie Fiat Ducato jego szeroka oferta, umożliwia wybór samochodu dostawczego, który będzie odpowiadał twoim wymaganiom. Maksymalna ładowność tego samochodu mieści się w przedziale od 1025 do 2000 kg, dzięki czemu możemy wykorzystać wszystkie zalety tego samochodu, które jest dostosowane do naszych potrzeb.