Wybierając ubezpieczenie samochodu musimy pamiętać, żeby nie kierować się wyłącznie ceną, ponieważ w ten sposób możemy mocno się zdziwić, gdy dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia, a niestety pomoc ubezpieczyciela będzie niewystarczająca. Co więc jest ważne i o czym należy pamiętać, wybierając polisę?

Czym jest OC?

Ubezpieczenie OC czyli odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkową polisą, którą musi posiadać każdy właściciel samochodu w naszym kraju. Polisa ta ma zabezpieczyć przede wszystkim interesy osób trzecich w razie spowodowania wypadku, czy na przykład kolizji drogowej. Wiele osób uważa, że polisa OC jest niestety wciąż zbyt droga. Na jej wysokość wpływa bowiem wiele czynników. Najważniejszym z nich jest to, czy kierowca jeździ bezkolizyjnie oraz czy ma częste stłuczki. Wtedy niestety traci wszystkie zniżki.

Autocasco – co obejmuje?

Ubezpieczenie AC jest to polisa dobrowolna, która gwarantuje nam wypłatę odszkodowania w przypadku uszkodzenia samochodu z własnej winy na przykład szkody częściowej lub całkowitej, ale również:

  • kradzieży auta,
  • działania sił natury
  • aktów wandalizmu oraz innych działań osób trzecich

W przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, którego zakres regulowany jest ustawą i musi być identyczny w każdym towarzystwie, to autocasco jest polisą dodatkową. Każdy ubezpieczyciel może więc ustalać własne warunki ubezpieczania.

Ubezpieczenie NNW – czym jest i od czego chroni kierowcę?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków inaczej NNW jest formą ubezpieczenia, które obejmuje ochronę życia oraz zdrowia zarówno kierowcy, jak i wszystkich pasażerów. Wypłacane jest ono w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu. To ubezpieczenie obejmuje szkody poniesione w wyniku wypadku drogowego, ale również w innych sytuacjach komunikacyjnych.
Wypożyczalnia samochodów dostawczych Ducato oprócz usług wynajmu pojazdów wprowadza nowość do swojej oferty – ubezpieczenia OC, AC i NNW. Zapraszamy do kontaktu.