Wynajem długoterminowy samochodu to idealna alternatywa dla kupna, ale również bardzo praktyczne rozwiązanie zarówno dla firm, jak i dla klientów indywidualnych. Możliwość wynajmu długoterminowego jest niezmiernie popularna w krajach zachodnich, ale także u nas dynamicznie się rozwija.

Co to jest wynajem długoterminowy samochodu?

Długoterminowy wynajem samochodu jest usługą, która pozwala klientom na korzystanie z samochodu przez określony w umowie najmu czas, a płatność za usługę jest regulowana w ramach comiesięcznych rat. Najem długoterminowy jest usługą skierowaną zarówno do klientów prywatnych, jak również przedsiębiorców, którzy w ten sposób uzyskują idealną szansę na efektywne rozbudowanie swojej floty pojazdów. Z reguły klienci nie są zobowiązani do uiszczenia opłaty początkowej, dzięki czemu jest to idealna oferta dla firm oraz klientów indywidualnych, którzy nie dysponujący wkładem własnym. W opcji najmu długoterminowego zazwyczaj jest możliwość wyboru samochodu z szerokiego asortymentu pojazdów, dopasowując go do swoich potrzeb.

Idealne rozwiązanie dla osób niezależnych

Jedną z największych zalet wynajmu długoterminowego jest elastyczność – po zakończeniu okresu najmu możemy zdecydować się na ponowne skorzystanie z usługi, wybierając kolejny model samochodu odpowiadający naszym wymaganiom. Dodatkowo, najczęściej kompleksowa obsługa techniczna samochodu leży po stronie wypożyczalni, a miesięczną ratę za użytkowanie pojazdu klienci firmowi mogą całkowicie wliczyć w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Wypożyczalnie samochodów są otwarte na wszelkie negocjacje warunków najmu, zwłaszcza jeżeli wynajmujący decyduje się na wypożyczenie nie jednego, a kilku samochodów, na przykład, do użytku firmowego. Wypożyczalnie bardzo często również gwarantują auto zastępcze, z którego klient może korzystać na czas awarii wynajmowanego pojazdu. Długoterminowy wynajem samochodów jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie niezależność, którym zależy w szczególności na komfortowym użytkowaniu pojazdu, przy minimalnym nakładzie obowiązków. Jednocześnie taki najem umożliwia regularną wymianę samochodów.

Jeżeli jesteś zainteresowany wynajmem długoterminowym, to koniecznie sprawdź naszą ofertę naszej firmy Ducato.