Wielu klientów wypożyczalni samochodów nie potrzebuje auta na co dzień. Przynajmniej od czasu do czasu zgłasza na nie jednak zapotrzebowanie. Jest to praktyka typowa zwłaszcza dla osób zainteresowanych samochodami dostawczymi. Właśnie z myślą o nich stworzono wynajem krótkoterminowy. Jakie są jego najważniejsze zasady?

Wynajem krótkoterminowy auta – co warto wiedzieć?

Wynajem krótkoterminowy samochodu jest rodzajem umowy zawieranej pomiędzy wynajmującym oraz podmiotem zainteresowanym skorzystaniem z tej usługi. W oparciu o nią wynajmujący udostępnia samochód do użytku na ustalony wcześniej czas, najemca zaś deklaruje gotowość zapłacenia określonej kwoty za możliwość korzystania z niego. Umowa może dotyczyć zarówno kilku godzin, jak i kilkunastu dni, ogranicza przy tym zarówno koszty najemcy, jak i spoczywające na nim obowiązki.

Najważniejsze zalety wynajmu krótkoterminowego

Wynajem krótkoterminowy aut to rozwiązanie, które sprawdza się w dziesiątkach sytuacji. Jest nieoceniony, gdy dojdzie do awarii prywatnego samochodu, pojawia się konieczność odbycia kilkudniowej podróży, a nawet wtedy, gdy najemca myśli o poszerzeniu swojej firmowej floty o pojazd dostawczy, chce jednak wiedzieć, jak konkretny model sprawdza się w praktyce. Osoby korzystające z niego doceniają także to, że wynajem krótkoterminowy można umówić w ciągu zaledwie pół godziny, trudno więc o lepsze rozwiązanie, gdy pojazd jest potrzebny natychmiast. Plusem tego rozwiązania jest również brak dodatkowych obowiązków nakładanych na najemcę. Ten otrzymuje auto nie tylko sprawne i ubezpieczone, ale i z pełnym bakiem – natychmiast gotowe do drogi.