Wypożyczalnie samochodów dostawczych cieszą się coraz większym powodzeniem. Nic dziwnego. Podczas przeprowadzki lub transportu materiałów o dużych gabarytach samochody ułatwiają przewóz i zapewniają komfort. Przed skorzystaniem z usług wypożyczalni warto zapoznać się z paroma kwestiami, na które należy szczególnie zwrócić uwagę.

Wybór modelu samochodu

Korzystając z wypożyczalni samochodowej warto odpowiednio dopasować wybrany model do ładunku, która planujemy transportować. Należy dokładnie sprawdzić parametry techniczny samochodu – przede wszystkim szerokość i wysokość przestrzeni ładunkowej.

Minimalny okres wynajmu

Istotną kwestią jest minimalny okres terminu wypożyczenia samochodu. Warto sprawdzić czy w wypożyczalni istnieje możliwość wynajęcia samochodu dostawczego na jedną dobę. Bardzo często podczas przeprowadzki meble, wyposażenie oraz sprzęt domowy planujemy przewieźć w jeden dzień.

Zero ukrytych kosztów

Przed zawarciem umowy warto dokładnie zapoznać się z warunkami dotyczącymi opłat. Sprawdzić czy w umowy nie ma ukrytych kosztów, które mogłyby być spora niespodzianką przy regulowaniu płatności.

Kwestie formalne

Należy także sprawdzić czy samochód posiada przegląd techniczny oraz ubezpieczenie. Istotna jest kwestia zużycia paliwa – w wielu wypożyczalniach najemca jest zobowiązany oddać samochód z tą samą ilości paliwa z jaką otrzymał pojazd. Warto także zapytać o kwestie związane z ewentualnym przedłużeniem umowy wynajmu.

Jeśli jesteście zainteresowani wypożyczeniem samochodu dostawczego zapraszamy do skorzystania z usług naszej wypożyczalni Ducato. Oferujemy atrakcyjne ceny i elastyczne warunki.